Naturalna ochrona włosów farbowanych

Naturalna ochrona włosów farbowanych

Pielęgnacja włosów farbowanych

 

Pragnienie uzyskania pięknego koloru włosów jest bardzo stare. Pierwsze dowody stosowania kosmetyków do farbowania włosów sięgają starożytnego Egiptu i mają ponad 5000 lat.  W Egipcie kobiety farbowały włosy henną, która nie tylko zmieniała kolor włosów ale również chroniła włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Farbowanie henną umożliwiało uzyskanie koloru zwykle ciemnobrązowego do koloru czarnego.

Co z kolorem blond? Pragnienie uzyskania koloru jasnego było ogromne. Bogate kobiety w Grecji i Rzymie nosiły peruki zrobione z włosów niewolnic a biedniejsze kobiety pragnąc uzyskać jaśniejszy odcień włosów farbowały włosy roztworem z rumianku i wody cytrynowej. W Europie kobiety żeby uzyskać wymarzony kolor, stosowały inne metody, może dlatego że henna dotarła do Europy dopiero w XIX wieku. Kobiety, aby uzyskać wyrazisty kolor brązu stosowały wywar ze skóry cebuli lub liści kasztanowca. Bardzo popularną metodą przyciemnienia koloru włosów były łupiny orzecha włoskiego, można było uzyskać kolor czarny. Również płukanie włosów mocną czarną herbatą. Można powiedzieć, że naturalne metody mogą być stosowane do dnia dzisiejszego.

włosy farbowane pielęgnacja kosmetyki naturalne

Dlaczego farbujemy włosy?

Większości z nas niestety nie podoba się kolor włosów, którym nas obdarowała natura. Czasami po prostu potrzebujemy zmiany, albo chcemy poprawić sobie humor. Po ufarbowaniu włosów czujemy się inaczej, czujemy się ładniej i pewniej. Często farbujemy włosy chcąc zademonstrować swoje przekonania, swoje ja.

 Obecnie w ofercie mamy mnóstwo sposobów na koloryzację włosów. Mamy paleta farb jest ogromna.

Przy farbowaniu musimy przede wszystkim pamiętać o pielęgnacji włosów, bo jak wiadomo farby nawet te, których skład jest naturalny mogą powodować zniszczenie struktury włosa, przesuszyć go, albo po prostu kolor wyblaknie, a naszym marzeniem jest aby nasz kolor utrzymywał jak najdłużej swoją intensywność i blask.

Marzenie można spełnić ale musimy pamiętać że o włosy farbowane potrzebują szczególnej pielęgnacji. Stosowanie odpowiednich kosmetyków ma ogromne znaczenie.

W naszych czasach farbowanie to bardzo popularny zabieg fryzjerski, który wiele z nas wykonuje często w salonach fryzjerskich, ale również w domowym zaciszu.

Wykonując zabieg w gabinecie fryzjerskim mamy większą pewność, że nasze włosy nie ulegną zniszczeniu oraz nie zostanie naruszona struktura włosów.  W domu, nie zawsze ale często  przy nieumiejętnym stosowaniu kosmetyków do koloryzacji, możemy zniszczyć włosy, których nie da się odratować i zmuszeni będziemy do drastycznej zmiany fryzury. Wykonując farbowanie w domu musimy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim wyborze farb, które nie zniszczą nam włosów.

kosmetyki do włosów farbowanych

Jak dbać o farbowane włosy, żeby cieszyć się ich blaskiem i doskonałą kondycją?

Myjąc włosy farbowane przede wszystkim musimy pamiętać o ich odpowiednim odżywianiu. Należy stosować szamponów przeznaczonych do włosów farbowanych, których składzie są odpowiednio dobrane składniki czyli olei naturalnych: oleju makadamia masła z mango i oleju z pestek winogron, fitokompleksie z henny, które  intensywnie nawilżą i odżywią pasma, sprawiając, że fryzura będzie sprężysta i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Należy również zwrócić uwagę, czy kosmetyki nie zawierają SLS/SLES, związki chemiczne, powodujące lepsze pienienie się produktu, do którego są dodawane. Przesuszają skórę i zaburzają wydzielanie łoju.

Pierwsze mycie włosów po farbowaniu najlepiej wykonać po upływie 24 godzin. Myjąc włosy tuż po farbowaniu, możemy wypłukać barwnik, co spowoduje wypłowienie koloru.

Warto też pamiętać, by przy każdym myciu włosów do ostatniego płukania pukli użyć chłodnej wody. Niska temperatura powoduje domknięcie łuski włosów, dzięki czemu substancje odżywcze i barwnik zatrzymają się w ich wnętrzu. Warto też wspomnieć, że częste mycie skraca żywotność koloru.

   

Pielęgnacja wlosów farbowanych sendo i insight

Odżywianie, bardzo ważne gdy ufarbujemy włosy.

Farba niestety osłabia strukturę włosów i ich cebulki, bardzo wysusza włosy,  w efekcie mogą się one łamać, rozdwajać oraz szybko tracić piękny kolor. Włosy przesuszone, mają tendencje do puszenia szczególnie widoczne to jest na włosach, rozjaśnianych. Należy zaznaczyć, że włos, jak już urośnie, nie ma szans na regenerację oraz odżywienie, dlatego musimy mu dostarczyć drogocennych substancji z zewnątrz. Nie możemy zapominać o stosowaniu odpowiednich odżywek, po każdym myciu oraz masek do włosów zniszczonych, uwrażliwionych oraz poddawanych inwazyjnym zabiegom fryzjerskim.

Maska regeneruje głębokie warstwy łodygi włosa, przywracając jej elastyczność i połysk. Sprawia, że włosy są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i puszenie. Ogromny wybór odżywek i masek na rynku daje duże możliwości przy pielęgnacji włosów.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w dopełnieniu naszej pielęgnacji jest stosowanie serum ciekłych kryształków. Dotyczy to zarówno włosów o naturalnym kolorze, jak i farbowanych, które mają szczególne wymagania, ponieważ często są osłabione, zniszczone i suche.  Ciekłe kryształki doskonale sprawdzają się jako kosmetyk zabezpieczający przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym przed wysoką temperaturą suszarki. Serum nie obciąża i nie skleja włosów. Wygładza łodygę włosa i zabezpiecza przed odparowywaniem naturalnej wilgoci, aby włosy były piękne i zdrowe. Stosować można na włosy mokre i suche.

Kosmetyki dostępne na rynku, w pełni skład naturalny i warte polecenia.

https://ederra.pl/styling/828-liquid-crystals-for-hair-zabezpieczajace-serum-ciekle-krysztalki-100ml-sendo

https://ederra.pl/43-colored-hair-farbowane-wlosy

https://ederra.pl/anti-frizz-wlosy-spuszone/45-odzywka-zapobiegajaca-puszeniu-sie-wlosow-insight-anti-frizz-900-ml

https://ederra.pl/43-colored-hair-farbowane-wlosy

https://ederra.pl/218-color-defense

https://ederra.pl/42-blonde

 

Dodaj komentarz

Przepisz kod
Do góry
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij
Menu
Zamknij